Fotogrāfijas ar mobilo telefonu

Viedtālruņa fotogrāfija, i-telefongrāfija, mobilā fotografēšana – neatkarīgi no tā, kā vēlaties nosaukt šo procesu. Tas ir skaidrs, ka lieliski fotoattēli sanāk arī ar telefona palīdzību. Ko tieši tas nozīmē? To, ka cilvēki šobrīd var radīt īstus mākslas darbus, izmantojot savus viedtālruņus. Šādas bildes iz ļoti labā kvalitātē un pat tiek izstādītas foto galerijās. Ja arī tev ir viedtālrunis, kurš ir ražots pēdējo gadu laikā, tad vari būt drošs, ka tas ir aprīkots ar ļoti labu kameru. Tāpēc, lai iegūtu labas fotogrāfijas, ir nepieciešamas zināšanas un nedaudz prakse un tad jau viss izdosies. Lūk daži padomi, kā iegūt labas fotogrāfijas ar savu viedtālruni.

1. Fotogrāfiju aplikācijas
standarta fotokamera var iegūt vecās labās fotogrāfijas, ja nedomā tās izcelt. Rediģēšanas rīki iespējams liks izskatīties nedaudz interesantāk kā parastā bilde, tomēr tas nav viss, ko var izdarīt ar viedtālruni. Ja tu vēlies kontrolēt savas fotogrāfijas izskatu, tad ir nepieciešamas dažas papildus programmas.

Pirmā lieta, kas ir nepieciešama: aplikācija, kas palīdz kontrolēt fokusu un kompozīciju. Dažiem viedtālruņiem šāda funkcija ir oriģināli iestatīta, kā, piemēram LG G4 un iPhone6.
Nākamās lietas, kuras ļautu kontrolēt labāku fotogrāfijas izskatu ir programmas, kuras atbild par kontrastu, baltās krāsa balansu, krāsu piesātinājumu un spilgtumu.

Labākās aplikācijas Android telefoniem: Cymera, Camera HDR Studio, BlendPic, Photoshop Touch, Motion Shot.

Labākās aplikācijas iPhone telefoniem: Photoshop Touch, SimplyB&W, TinType.

2. Jāmāk kompozīcijas veidošanas pamati
Tas varētu likties garlaicīgi, bet pašu pamatu apgūšana ir liels ieguvums, lai iegūtu labas fotogrāfijas. Šai apguvei ir daudz resursi, kurus var izmantot, sākot jau telefona lietošanas grāmatiņu. Ir jācenšas saprast bildes trešdaļu likums: iedomājies uz kameras ekrāna režģi, kas ir sadalīts ar trīs horizontālām un vertikālām līnijām. Patiesībā, lielākā daļa viedtālruņu ir aprīkoti ar šiem režģu attēliem, tāpēc nebūtu pat vizuāli jāiedomājas. Mēģini novietot objektus tieši šajās līnijās, vai vietās, kur tās krustojas. Tas padara fotogrāfijas daudz interesantākas, nekā tad, ja objekts ir paņemts vienkārši tuvplānā pašā vidū. Šo ideju var izmantot fotografējot, piemēram, cilvēkus, ziedus un visu pārējo.

3. Apgaismojums
Ja tu gatavojies pārsteigt savus draugus ar savām fotogrāfijām, tad tām ir jābūt kvalitatīvām. Lieta, kas padara bildes iespējami labākas – pareizs apgaismojums. Labs apgaismojums ir dažādas gaismas, kas piešķir bildei savu sižetu. Tās var būt ēnu spēles, atspīdums no saules.. Parasti, fotografēšana iekštelpās ar mākslīgo apgaismojumu vai ārā, kad ir apmācies un mākoņains – bilde sanāk pliekana un gaisma ir pat garlaicīga. Meklē gaismas ar kādu virzienu un krāsu. Dabisks skaists apgaismojums ir tieši pirms saullēkta un saulrieta laikā. Ļoti labs apgaismojums portretu fotografēšanai ir pie loga. Labs apgaismojums ir īpaši svarīgs mobilajām fotogrāfijām, jo nav iespējams daudz variēt ar fokusa attālumiem un dažāda asuma iespējām. Faktiski, var teikt, ka esi iestrēdzis vienā fokusēšanas attālumā, tāpēc gaisma ir labs veids, kā izcelt un uzlabot kopskatu.

4. Interesants moments
Tu atrodies skaistā vietā, tev ir labs apgaismojums un fons ir ļoti krāšņās krāsās – visas iespējas, lai radītu lielisku fotogrāfiju. Bet nekas nenotiek. Tas ir tāpat, kā skatīties Instagramā vai Facebook bildēs: ir simtiem saulrieta fotogrāfiju, kurā ir nekas cits, kā tikai saulriets. Tas padara šo situāciju garlaicīgu. Tā vietā, nepieciešams atrast kaut ko, kas papildinātu sižetu. Varbūt kāds tieši šobrīd dodas pastaigāties pa jūras krastu. Pagaidi, līdz objekts ir nonācis labākajā attālumā, lai radītu daudz vērtīgāku bildi. Dažreiz, protams, nebūs nekādu interesantu mirkļu. Nekas nenotiek tieši tad, kad to gribētos, neviens nav apkārt.