Fotogrāfiju spēks

Šajā digitālajā pasaulē, vēl joprojām izdrukātas fotogrāfijas provicē spēcīgas emocijas un palielina mūsu noskaņojumu. Krāsas gadu laikā var izbalēt, tomēr atmiņas, ieraugot kādu bildi ir spēcīgas un vienmēr paliks sirdī.

Šķiet, ka skatoties vecas bildes, mēs vienmēr piedzīvojam kādas sēras par aizejošo laiku vai kādu cilvēku. Laikā, kad tehnoloģiju klātbūtne arvien pieaug, daudziem cilvēkiem tas liekas kā liels brīnums: kas vēl joprojām mūs notur pie bilžu attīstīšanas un skatīšanās? Vecākais psiholoģijas lektors Peters Naish ir veicis pētījumu, lai atrastu fotogrāfiju ietekmi uz laimi un labsajūtu. Viņš atzina, ka tādas darbības kā ēšana un dzeršana palielināja noskaņojumu par 1 procentu, bet aplūkojot fotogrāfijas, noskaņojums pieauga līdz par 11 procentiem. Tas nozīmē, ka atgādinot sev par vecajām atmiņām, mēs uzlabojam savu pašsajūtu.

Neatkarīgi no tā, vai tu apzinies vai nē – tevi patstāvīgi ieskauj fotogrāfijas. Sociālie mediji ar fotogrāfijām cenšas ietekmēt cilvēkus. Fotogrāfijas ir ļoti būtiskas mūsu pasaulē. Nosaukšu 10 svarīgākos iemeslus, kas liks saprast fotogrāfiju spēku, un kāpēc to nevajadzētu ignorēt.

1. Tava dzīve ir attēlos
Katru dienu miljoniem cilvēku dokumentē savus aspektus un dzīvi, vienalga, vai tie ir svarīgi vai ikdienišķi. Šie attēli tiek publicēti dažādās sociālo mediju vietnēs, piemēram, Instagram. Fotogrāfija ļauj acumirklī tvert mirkļus uz visiem laikiem, pat tad, ja tu reālā dzīvē esi kur citur.

2. Savienojums
Daloties un dokumentējot savu dzīvi, jūs aicināt pārējo pasauli izveidot ar tevi savienojumu. Šis savienojums notiek tieši no tavām publicētajām fotogrāfijām.

3. Saglabā atmiņas
Skatoties ģimenes fotogrāfijas, tu aizej atpakaļ uz laiku, kad šie notikumi ir tapuši. Ja nebūtu fotogrāfijas, pastāv iespēja, ka daudz kas no atmiņas būtu izdzisis. Fotogrāfija “iekapsulē” laiku un saglabā to atmiņās.

4. Biznesa veicināšana
Biznesā var piesaistīt profesionālu fotogrāfu, kas iegūs labas bildes, kuras varētu publicēt sociālajos tīklos un veidot labas reklāmas. Plašsaziņas līdzekļu vislielākais ieguvums ir tieši fotogrāfijas spēks, lai palīdzētu veicināt uzņēmuma darbību.

5. Vēstures dokumentēšana
Fotogrāfijas ar traģiskiem un triumfējošiem vēsturiskiem notikumiem pasaka daudz vairāk nekā vārdi. Tās ir vēstures piemiņas, par kurām runā vēl ilgi. Dažkārt mācību grāmatās vēsturiskie apraksti nav tik spilgti, kā fotogrāfijas, kas tos paspilgtina.

6. Ziņas pārraidīšana
Daudzi piemēri, kas tiek minēti vēstures ierakstos un ir zināmi ar plašu fotogrāfiju ietekmi ir politiskie protesti. Fotografējot protestētāju vēstījumu, ļauj viņu ziņai uz visiem laikiem tikt uzklausītai un paliktai atmiņā. Protestanti nevar panākt savu vēlmi tikai skaļi runājot vai veicot dažādas kustības – bildes, attēli un fotogrāfijas ir saistošas un bieži vien tiek pirmās pamanītas. Tās izceļas no visa pūļa.

7. Universāla valoda
Fotogrāfijas runā vienā valodā, tās var saprast cilvēki, kuri nemāk sarunāties savā starpā. Piemēram, cilvēks, kurš māk tikai angliski, un otrs cilvēks, kurš māk tikai vāciski, varētu lieliski saprasties, ja ziņojums tiktu nodots ar fotogrāfijas palīdzību. Runāšanai caur fotogrāfiju nav nekādu šķēršļu.

8. Izpausme
Tāpat kā jebkura cita mākslas forma, fotogrāfija ir līdzeklis, kurš izpauž un atspoguļo cilvēka jūtas. To, vai mēs dotajā brīdī esam laimīgi, bēdīgi, satraukti – fotogrāfija lieliski atspoguļos.

9. Skaistums
Dažreiz vienkārši fotogrāfijas burvība un skaistums liek mums to vērot stundām ilgi, kā arī atgriezties pie tās vēl un vēl. Relaksējošām bildēm ir liels spēks, tāpēc mēs mēdzam tās likt pie sienas guļamistabā vai virtuvē.

10. Mācīšanās
fotografēšana ir mākslas veids, no kā mēs ikviens varam mācīties. Neskatoties uz to, vai vēlamies nodarboties ar fotografēšanu profesionāli, vai vienkārši savam priekam – tā mums māca saskatīt lietas ārpus citiem rāmjiem.