Kā fotografēt bērnu dabā

Bērnu fotogrāfijas ir viena no mīļākajām tēmām, ko fotogrāfi vēlas īstenot, bet, tāpat kā jebkura tēma, tas ir liels izaicinājums. Tāpēc apskatīsim dažus veidus, kā iegūt iespējami labākos rezultātus, fotografējot bērnus āra apstākļos.

Kāpēc dabīgais apgaismojums ir labākais?
Bērni, tāpat kā ikviens cilvēks, vislabāk izskatās tieši dabiskajā apgaismojumā. Maigas, dabiskas gaismas sniedz sejai dabiskāku izskatu un patīkamu formu, padara ādu gaišāku un noņem ēnas. Izmantojot zibspuldzi iekštelpās, bieži vien var izraisīt apžilbšanu, kas novedīs zīdaini un jaunākos bērnus līdz asarām. Zibspuldze arī pārveido ādas toni, novērš reālisma izskatu un padara seju spīdīgā tonī.

Ja tu meklē pašu piemērotāko āra apgaismojumu, kad fotografēt bērnu, tad paturi prātā, ka pusdienlaika saule nav piemērotākais laiks, jo uzrādīs neglaimojošas ēnas. Vislabākais laiks, lai uzņemtu portreta fotogrāfijas ir agrās rīta stundās vai pēdējās stundās pirms zelta saulrieta. Saule būs zemu un radīs zelta mirdzumu.

Ja tomēr vēlies veikt savu foto-sesiju tieši pašā dienas vidū, ir daži veidi, kā uzlabot bildes izskatu. Pirmkārt, vislabāk atrasties vietās, kur nav tiešie saules stari. Tā vietā meklēt vietu, kur labāk nedaudz apēnojums. Tas ir ne tikai bilžu dēļ, bet arī jūsu pašu veselības labad. Kaitīgie saules stari nav vēlami ne bērna, ne pieaugušā ādai.

Kā padarīt procesu jautru un spontānu?
Bērniem pavisam neilgi māk noturēt savu uzmanību vienam priekšmetam, un lielākā daļa no viņiem nespēj nosēdēt ilgi vienā vietā, izpildot pozēšanas nosacījumus. Tomēr priekšrocība, esot svaigā dabā, ir, ka bērns jūtas ļoti atviegloti daudz komfortablāk nekā kādā studijā, sēžot pat nedaudz nobijies kādā no studijas krēsliem. Parkā, pludmalē, pagalmā vai skaistā dārzā – šie visi ir priekšnosacījumi, lai palīdzētu bērnam likt justies viegli un nepiespiesti kameras priekšā.

Daudzi vecāki cenšas “piekukuļot” bērnu ar kādu gardu lietu vai ko citu, ko varēs saņemt pēc veiksmīgas foto sesijas. Kaut arī domāts tikai labos mērķos, tas tomēr neļaus bērnam būt viņam pašam, viņš būs koncentrēts tikai uz apsolīto lietu. Jūs saņemsiet stīvas pozas un mākslīgu smaidu, kas nav pats labākais rezultāts.

Āra foto sesija ļauj jums iegūt lieliskus kadrus, piemēram, kad bērns spēlējas ar zāli, rakšanos pa smilšu kasti, spēlējoties ar citiem bērniem rotaļu laukumā vai ceļot smilšu pilis pludmalē. Ļoti daudzos veidos spontānas fotogrāfijas ir vairāk izdevušās un pat ļoti interesantākas, nekā portreta veidošana salonā.

Ļoti svarīgi ir attēlot bērna unikalitāti fotogrāfijās. Viens no veidiem, kā to vislabāk izdarīt, ir jau iepriekš iepazīt galvenās emocijas konkrētā brīdī. Tev ir jāzina, kādas aktivitātes būs īpaši jautras, kuras izraisīs daudz smieklus, kas padara bērnu nopietnu vai kautrīgu. Pēc tam tu vari veikt mazu “prāta vētras” foto sesiju, lai attēlotu vairākas no īpašībām.

Ja vēl pieaugušiem bērniem ir vieglāk “izlauzt” smaidu, tad maziem bērniem šāda viltus smaidīšana nesanāks. Tāpēc, tev ir jānotur mazuļa smaids ar dažādām darbībām, kustībām, rādot smieklīgas sejas, grabinot grabuli vai kaut ko citu. Paturi prātā, ka bērni ir visaktīvākie dienas pirmajā daļā, tāpēc vakarpusē nav vēlams ieplānot savu foto sesiju. Dienas beigās bērni ir piekusuši, nervozi un var palikt ļoti kašķīgi. Skaistas bildes arī sanāk, kad mazulis ir aizmidzis, tāpēc izejiet svaigā gaisā, nedaudz pafotografējaties zālē, un tad velti foto sesiju laikā, kad bērns jau guļ.