Kā uzvarēt fotogrāfiju sacensībās?

Viens no veidiem, kā paaugstināt savu popularitāti starp tik daudz profesionāliem sāncenšiem mūsdienās ir uzvarēt kādā konkursā. Fotogrāfu sacensības tiek izsludinātas periodiski, uz kurām gatavojas paši spēcīgākiem, kā arī amatieri. Ikviens, kurš vēlas cīnīties par savu mākslu / prestamos de dinero, ir tiesīgs piedalīties konkursos. Konkurence bieži vien ir lielisks dzinulis, lai paceltu savu mākslas latiņu daudz augstāk un iegūtu popularitāti. Lai uzvarētu, ir jāprot laba fotografēšanas tehnika, jāzina mērķis un jābūt stingrai vēlmei uzvarēt. Vienu vārdu sakot ir jāizceļas – jāizceļas no pārējā pūļa.

Fotogrāfiju sacensības var notikt dažādos veidos: tiešsaistes bilžu iesūtīšana un vērtēšana, mēneša vai dienas laikrakstu konkursi, bilžu izrādīšana galerijā un daudz citas. Konkursi ir gan vietēja mēroga, gan starptautiski.

1. Zināt un sekot konkursu noteikumiem
Protams, daudzi zina, ka noteikumi ir gari un garlaicīgi, daudzi tos īpaši nelasa, un vienmēr tikai parakstās beigās. Tomēr šis ir tas gadījums, kad noteikumi ir jāizlasa un rūpīgi jāizstudē. Vispirms ir jāsaprot, vai būsi spējīgs iesaistīties un izpildīt visu, kas ir prasīts. Ir jāsaprot, kā fotogrāfijas tālāk tiks izmantotas, jo dažkārt tās tiek publicētas, bez nekāda īpaša apraksta, kas liedz uz autortiesību pieprasīšanu. Tas nozīmē, ka pēc konkursa daudzi fotogrāfi var redzēt savas bildes publiskā vidē. Ne visiem ir prieks par šādu nostādni, tāpēc visi jautājumi ir jāsaprot jau laicīgi.

Konkursa noteikumu nezināšana var nozīmēt starpību starp uzvarētāju un zaudētāju. Viena no sāpīgākajām lietām šādos konkursos ir izlaist caur skatu daudz labas bildes, anulēt tās, jo netika izpildīti visi noteikumos prasītie punkti. Obligāti noteikumos jāizlasa kāda formāta bilde ir jāsūta, cik liela tā var būt un daudz citas lietas.

2. Pieturies pie konkursa tēmas
Tātad noteikumu apzināšana noved mūs pie nākošās padoma – turies cieši pie tēmas. Katram konkursam ir izveidota tēma, par kuru ir jāveic sava interpretācija fotogrāfijā. Tu varētu būt pārsteigts, cik patiešām daudz fotogrāfijas netiek pieņemtas konkursos, kas pēc tiesnešu domāt nav savienojamas ar tēmu – prestamos con asnef.

3. Veic iepriekšēju izpēti
Lai palielinātu izredzes uzvarēt konkursā, nedaudz nepieciešama loģiskā domāšana un tēmas izpētīšana, pirms sāc fotografēt. Ka konkurss ir ikgadējs, tad vēlams apskatīt iepriekšējā gada uzvarētājus, jo nebūs labi, ja tava fotogrāfija būs tuva kopija jau esošajiem darbiem. Ja sacensības organizē kāds sponsors, varbūt var iesaistīt arī kaut ko ar viņiem saistītu.

4. Izvairies no klišejām
Konkursa tēma var saistīt vienu soli starp prognozējamu klišeju un ko tiešām radošu. Paturi prātā, ka tiesneši izskata ap tūkstošiem fotogrāfijas, lai veiktu vērtēšanas uzdevumu. Tavam attēlam ir jāizceļas starp visiem ar pārliecinošu tēmu, pārsteidzošām krāsām, neparastu, bet spēcīgu kompozīciju un citām lietām. Parādi savas zināšanas par kompozīcijas veidošanas noteikumiem, bet nebaidies arī pārkāpt tos, ja nepieciešams.

5. Fotografē līdz brīdim, kad sasniegsi neatkārtojamu kadru
Tas it kā ir pats par sevi saprotams, tomēr daudzi tiesneši uzskata, ka fotogrāfi, šķiet, samierinās ar kaut ko labu, bet ne izcilu. Ja bilde nav pilnīgi izdevusies, tad veido vēl vienu, un vēl vienu, un vēl vienu.. Nesamierinies ar viduvējiem rezultātiem, jo tiesneši noteikti to nedarīs.

6. Izvairies no traucējošiem elementiem
Viena no lielākajām kļūdām, ko pieļauj fotogrāfi ir uzmanības nepievēršana visiem elementiem. Fona kompozīcijai, krāsām un daudz kam citam, kas sniedz starpību starp labu bildi un izcilu.

7. Piedalies daudzos konkursos
Vai tu uzvarēji konkursā? Nē? Tas noteikti nenozīmē, ka karjera ir jāmet pie malas un jādomā citā virzienā. Jo vairāk prakses un dalības būs konkursos, jo vairāk jaunu iegūsi. Katrs konkurss beigās sniedz kādu ieguvumu. Tu sāc labāk apzināties savas spējas un ko tieši novērtē tiesneši. Tāpēc esi neatlaidīgs un piedalies vairākos konkursos.