Kāpēc finansiālā krīze izjauc attiecības?

Materiālās problēmas, kaut vienreiz dzīvē, ir skārušas katru no mums. Iemesli – var būt visdažādākie: problēmas ar darba meklēšanu, uzņēmuma dīkstāve, pasūtījumu samazināšanās, kā ari dažādi uzskati par naudas tērēšanu. Ļoti žēl, bet ne visas ģimenes ir spējīgas pārdzīvot finansiālo krīzi – 30 dages lån.

Mēs visi labi saprotam, ka nauda nav mērķis, bet gan līdzeklis, bet, vienalga tā regulāri kļūst par iemeslu daudziem konfliktiem ģimenē.

Kā saglabāt attiecības finansiālās krīzes laikā?

Lai to izdarītu, vispirms vajag pacensties atbildēt uz jautājumu, kāpēc krīze atstāj tādu graujošu iespaidu uz attiecībām?

Ja jūs kādreiz esat mēģinājuši runāt ar stresa pārņemtu mīļoto cilvēku, tad jūs zināt, cik tas ir grūti. Pat visnevainīgākais jautājums var kļūt par iemeslu dusmu izvirdumam. Lai saglabātu mieru ir jāpieliek daudz pūļu.

Finansiālā krīze – tas vienmēr ir stress. Pirmkārt jau tāpēc, ka tā vienmēr atnāk negaidīti, jūs neesat tai gatavi un jums ir jāatstāj sava komforta zona.

Stresu pastiprina arī tas, ka jūsu materiālais stāvoklis ir krasi pasliktinājies un jūsu iekšējam kalkulatoram, tagad vajag strādāt daudz vairāk, nekā tad, kad materiālās grūtības nebija jūs skārušas. Tagad jums vajag precīzi aprēķināt visus ieņēmumus un izdevumus, izskaitļot, drīkstat atļauties nopirkt kaut ko jaunu vai nē, iemācīties ekonomēt.

Nespēja izslēgt iekšējo kalkulatoru (lån 4000 rentefrit) rada papildus stresu un nogurumu, smadzenes strādā bez apstājas un pārvērš visparastākos rēķinus par finansiālo terorismu.

Tāpēc, pat tādos gadījumos, kad nauda pirms tam nav kalpojusi par iemeslu strīdam, tā pēkšņi par tādu var kļūt. Konflikti var kļūt biežāki un par iemeslu tiem var kalpot pat visniecīgākais sīkums.

Situāciju smagāku padara arī tas, ka kontrolēt sevi stresa laikā, ir ļoti grūti, reizēm pat neiespējami. Tieši tāpēc, laulātie draugi, šajā laikā izsaka viens otram daudz nevajadzīgu pārmetumu, kuri var izjaukt attiecības.

Kā izvairīties no strīdiem?

Pirmām kārtām, abiem partneriem ir jāsaprot, ka sakrājusies neapmierinātība, nenozīmē to, ka jūsu attiecības ir nonākušas strupceļā. Tas viss notiek stresa iespaidā un savukārt, iemesls stresam ir finansiālā krīze, kas ir skārusi jūsu ģimeni. Tieši viņas dēļ jūs esat palikuši neiecietīgi viens pret otru, ātri aizsvilstaties un paaugstināt balsi viens uz otru.

Ja jūs skaidri apzināties kas notiek, tad jums ir iespēja laicīgi “nobremzēt”, jo jūs taču mīlat savu dzīves biedru un negribat darīt viņam pāri.

Izrunājiet savas problēmas un kopīgi meklējiet risinājumu: stāstiet kā jūs jūtaties, piedāvājiet variantus, kā situāciju var uzlabot. Atcerieties, ka tādās situācijās ir svarīgi runāt vienam ar otru, nevis izteikt pārmetumus! Pārmetumi izraisa agresiju un sirsnīgas sarunas vietā jūs noteikti saņemsiet vēl vienu strīdu.

Kopīgi apspriediet paredzētos tēriņus – kas jāpērk, priekš kam jāpērk un bez kādiem pirkumiem var iztikt.

Sastādiet izdevumu plānu, tas palīdzēs jums izslēgt iekšējo kalkulatoru un samazināt stresu.

Galvenais, pacentieties strīda karstuma nenolaisties līdz sāpīgiem apvainojumiem, tāpēc, ka finansiālā krīzi, kādreiz beigsies, bet sāpīgie, aizskarošie vāri ilgi paliks atmiņā, nav izslēgts, ka pat visu atlikušo mūžu.