Mājdzīvnieku fotogrāfijas

Mājdzīvnieku fotografēšana ir liels izaicinājums ikvienam fotogrāfam, neatkarīgi no profesionalitātes līmeņa. Tas ir grūtāks darbs pat nekā fotografēt cilvēkus. Dzīvnieki ir neprognozējami, un faktiski viņi nesaprot, ka tiek fotografēti. Daudzi no mājdzīvniekiem var pārsteigt ar lielisku pozēšanu objektīva priekšā, un liekas, ka viņiem tas padodas kā īstiem modeļiem, tomēr daudzi ieraugot fotoaparātu cenšas pēc iespējas ātrāk pazust no istabas. Visbiežāk bēgšanu izraisa bailes, jo liels melns objektīvs ir pavērsts tieši pret viņiem. Tomēr, zinot arī to, ka viņiem varētu būt nepatīkama fotografēšanās, daudzi saimnieki vēlas, lai viņu mājdzīvnieku fotogrāfijas karājas kopējā ģimenes kolāžā pie sienas. Kā panākt lielisku mājdzīvnieku fotogrāfiju? Lūk būs daži padomi.

1. Fokusē bildi uz acīm
Kad mēs fotografējam cilvēkus, tad zinām, ka acis ir viena no svarīgākajām bildes daļām. Jo kā saka – acis ir dvēseles atspulgs. Tas attiecas arī uz mājdzīvniekiem. Tikai šeit sākas problēma – dzīvnieku acis mēdz būt daudz mazākas, kā arī dzīvnieks nereti nevēlas skatīties tieši objektīvā, kad tam liek to darīt. Jau laicīgi vari uzstādīt fotoaparātā fokusu uz centru, kur būs tieši acis, lai mirklī, kad dzīvnieks paskatās uz objektīvu, tu varētu uzreiz bildēt.

2. Izmanto dabīgo apgaismojumu
Centies maksimāli izvairīties lietot zibspuldzi, kad fotografē dzīvniekus. Dzīvniekiem ir bail no šādiem pēkšņiem gaismas uzplaiksnījumiem, kas var izraisīt pastāvīgu baidīšanos no fotokameras. Zibspuldzes gaismu varētu raksturot ar tādu gaismas uzplaiksnījumu, kā mēs parasti mēdzam redzēt zibeni – pēkšņs, žilbinošs un baismīgs. Tāpēc pēc iespējas centies fotografēt mājdzīvnieku dienas gaismā, vēl labāk – pie loga. Vispār ideālā variantā būtu ārpus mājas.

3. Fotografē dzīvnieka auguma līmenī
Ja tu izdomāsi fotografēt savu mājdzīvnieku no augšas, bilde izskatīsies kā no putna lidojuma. Turklāt ir maza iespēja, ka dzīvnieks pievērsīs tev un kamerai kādu uzmanību: tātad, tu iegūsi faktiski tikai dzīvnieka muguras fotogrāfiju. Turpretī, ja no nosēdīsies vai apgulsies dzīvnieka auguma līmenī, bildes būs daudz skaistākas, un pastāv lielāka iespējamība, ka varēsi pievērst ari sev uzmanību un pat acu skatu. Mājdzīvniekiem var izraisīt bailes, ja cilvēks ir pieliecies, un pie tam ar lielu melnu objektu rokās. Kad cilvēks fotografē auguma līmenī, viņš vairs neizskatās pēc milža dzīvnieka acīs.

4. Pacietība
Pacietība ir lielākā apņemšanās, ar ko ir jāsāk, kad vēlies fotografēt savu mājdzīvnieku. Daudzi dzīvnieki no dabas ir slinki, bet daudziem ir savvaļas refleksi skraidīt un būt aktīviem visu dienu, kas samazina iespēju iegūt skaistu neizplūdušu kadru. Esi pacietīgs un saglabā savu radošo procesu, līdz gala rezultātā iegūsi fantastisku bildi.

5. Sagatavo teritoriju
Ja tu zini, kāda rotaļlieta ļautu dzīvniekam uz brīdi nomierināties un nebaidīties no objektīva, tad iekārto skaistu fotografēšanas stūrīti. Dzīvnieks spēlēsies ar mantiņu un pilnībā aizmirsīs par cilvēka blakus būšanu, kur nu vēl par fotoaparātu. Turklāt, tu vari izvēlēties pašu gaišāko telpas vietu, lai maksimāli izvairītos no dažādām ēnām, kas varētu krist vai zibspuldzes lietošanas. Kaķiem ļoti laba vietiņa varētu būt uz palodzes, turklāt viņiem arī no dzīves šī ir viena no mīļākām vietām, ja vien zem palodzes ir radiators un var vērot pa logu notiekošo.

6. Neizmanto fotografēšanas trokšņus
Zināms, ka daudziem fotoaparātiem ir signāls, kad bilde tiek nofotografēta. Šīs skaņas dzīvniekus varētu izbiedēt tikpat ļoti, kā zibspuldze un pati masīvā kamera. Tāpēc laicīgi, pirms esi sācis fotografēšanos, izslēdz visus blakus trokšņus, lai dzīvnieks nemanītu fotoaparāta klātbūtni.