Melnbaltas un krāsainas fotogrāfijas salīdzinājums

Vienmēr ir mūžīgais jautājums, vai pārvērst krāsainu vai melnbaltu fotogrāfiju. Viena no labākajām iespējām ir fotografēt visu krāsainu, jo melnbaltu efektu var uzlikt jebkurai bildei. Tomēr, lai izvēlētos kā gala rezultātu atstāt melnbaltu, vajag iedvesmu un zināšanas, ka pārveidotā bilde izskatās labāk.

Ja tu strādā ar krāsainām fotogrāfijām, tad nepieciešams pievērst uzmanību tieši krāsām un kā tās vislabāk iesaistīt kopējā kompozīcijā. Bet, ja strādāsi ar melnbaltām fotogrāfijām, tad vislielākā uzmanība ir nepieciešama faktūrai, kontrastam, formām. Kompozīcijas veidošanai ir tikpat liela nozīme kā krāsainām, tā melnbaltām bildēm.

Vairāk par krāsu izliekumiem šeit ->

3 iemesli, lai strādātu ar melnbaltām fotogrāfijām:

1. Rakstura uzrādīšana
Daudzi ielu ainavu un ceļojumu fotogrāfi izvēlas tieši melnbaltās fotogrāfijas stilu. It īpaši, ja iet runa par ielu fotogrāfijām. Ja mērķis ir panākt vaļsirdīgu portretu, kas atspoguļo cilvēka raksturu un emocijas, tad melnbaltas bildes ir lieliska izvēle. Melnbaltā krāsa ir mūžīga.
2. Kompozīcijas vienkāršošana
Melnbalta forma iet kopā ar vienkāršotu kompozīciju. Kvalificēti ielu fotogrāfi iemācās izveidot attēlus, kas nav speciāli pozēti, satur maz traucēkļus, cik vien iespējams. Krāsa dažkārt ir viens no faktoriem, kas traucē bildei labi izskatīties. Piemēram, fotografējot kādu cilvēku uz ielas, fonā esošs sarkans plakāts pilnībā pārņemtu galveno mērķi. Kompozīcija faktiski ir izjaukta, jo cilvēks sarkanā krāsa novērš uzmanību. Pārvēršot bildi melnbaltu, skatītāja uzmanība iet atpakaļ uz personu, kurai tā pieder.
3. Konstruē atmosfēru
Krāsu fotogrāfijas var būt ārkārtīgi zīmīgas, bet tāpat arī melnbaltās. Melnbaltas bildes atstāj kaut ko skatītāja iztēlei. Iespējams, šīs bildes ir tik saistošas, jo tās atgādina par pagātni. Piemēram, fotografējot vecu ēku, lielisks veids kā to vēl vairāk paspilgtināt ir uzņemt melnbaltu bildi. Tādējādi melnbalta bilde atstāj senlaicīgu atmosfēru, kādu nekā savādāk nevarētu izveidot.

Tomēr neskatoties uz visām melnbaltās bildes priekšrocībām, jāatceras, cik liels spēks ir krāsām, tai skaitā arī krāsainām fotogrāfijām. Izmantojot krāsas saprātīgi, mēs savos prātos varam pacelt attēlus uz citu līmeni. Tomēr, ja tā netiek izmantota pārdomāti, var atņemt visu ietekmi, ko tā sniedz fotogrāfijai.

3 iemesli, lai strādātu ar krāsainām fotogrāfijām:

1. Krāsas piešķir vietai savu raksturojumu
Piemēram, sarkanā krāsa piešķir spēku un bagātību ķīniešu kultūrā. Pirms gada viesojoties Pekinā, bija iespēja redzēt ļoti daudz sarkanās krāsas elementus, viscaur pilsētai. Kas nozīmē, ka tā ir lieliska iespēja radīt virkni ar interesantām fotogrāfijām, kurās sarkanā ir dominējošā krāsa.
2. Gaisma ir skaista
Krāsainas fotogrāfijas ir daudz spēcīgākas, kad gaisma ir skaistos toņos. Piemēram zelta krāsas īsi pirms saulrieta, vai agri no rīta, izspīdot starp koku zariem. Domāju, neviens fotogrāfs nekad neuzņemtos zelta rudeni uzņemt melnbaltā stilā, jo tad visa ainava zaudē savu burvību.
3. Labas fotogrāfijas arī tumšākā krēslas laikā
Krēsla, kas iestājas vakaram sākoties ir labs laiks, lai strādātu ar krāsainām fotogrāfijām. Jo tas ir dabiskais krāsu kontrasts starp apelsīnu oranžo līdz dabiski zilajam. No mākslīgā apgaismojuma, kas varētu būt ielas fotogrāfijās, bildes izceļas ar īpaši oranžu un gaišu krāsu.

Gala lēmums, vai veidot bildi krāsainā vai melnbaltā skatā ir jāizlemj ņemot vērā situāciju un kopējo ainu. Protams, personīgā izvēle arī ir vērā ņemams faktors – jāfotografē tā, kā pašam vislabāk patīk. Kā jau minēju, ir lietas, kuras ir jāņem vērā kā likums, jo pretējā gadījumā bildes neizskatīsies labi (rudens un krāsainas bildes, cilvēks un sarkans plakāts fonā).