Padomi fotogrāfiem-iesācējiem

Fotografēšana un kļuvusi par populāru hobiju un peļņas avotu mūsdienās. Ikviens vēlas būt labs fotogrāfs, bet, kā jau daudziem amatiem – sākums ne vienmēr ir rozēm kaisīts. Jaunie fotogrāfi pieļauj kļūdas, no kurām vajadzētu ātri vien tikt vaļā. Ikviens ir gājis sarežģīto fotografēšanas sākumu, tāpēc zināms, ka ir daudz jāmācās un jāpilnveido sevi. Tāpēc, lai izvairītos no dažām kļūdām, sniegšu dažus padomus, kurus ir apkopojuši profesionālie fotogrāfi saviem jaunajiem amata brāļiem.

1. Uzreiz neiegādājies pašu jaunāko un dārgāko aprīkojumu
Jo vairāk fotogrāfijas tu uzņemsi, jo vairāk sapratīsi, kā strādā foto aparāts, un pratīsi izmantot visas tā sniegtās iespējas savā labā. Tas patiešām ir iespējams: iegūt labas fotogrāfijas arī ar samērā lētu foto kameru. Tāpēc iesakām sākumā neiegādāties vairāku simtu vai pat tūkstošu vērtu kameru, kamēr prasmes un spējas vēl nav tik lielas, lai attaisnotu šos ieguldījumus. Viss nāk ar laiku, tāpat arī foto kameras nomaiņa. Dāvini sev šos svētkus ik pa laikam, pārdodot iepriekšējo un nopērkot jaunu kameru. Tā ir lieliska sevis apbalvošana, ja esi kļuvis arvien profesionālāks.

2. Iegādājies statīvu
Daudziem fotogrāfiem, pat profesionāliem, mēdz drebēt roka. Un ja tas gad;as tieši pašā svarīgākajā brīdī? Neļauj uztraukumam vai citam iemeslam sabojāt bildi, un iegādājies sev drošu veidu kā fotografēt ar statīvu kamera stāvēs stabili, un iegūtās bildes nebūs izplūdušas. Protams, ir fotogrāfijas un foto sesijas, kur ar statīvu nevarēs izgrozīties, jo visu laiku būs jābūt aktīvā kustībā. Tomēr, ja runa iet par portretu veidošanu un grupu fotogrāfiju, tad statīvs būs lielisks palīgs darbā.

3. Turi kameru vienmēr sev blakus
Kā likum noteikts, ka labākais mirklis nāk tad, kad to vismazāk gaidi. Tā var būt tikai iedvesma, vai arī reāls notikums dzīvē, kuru nepieciešams ātri iemūžināt, lai neaizmirstas. Aprīkojuma pārnēsāšana ir samērā viegls pasākums, ja vien esi iegādājies pārnešanas somu – tā nodrošinās, ka objektīva lēca nebūs saskrāpēta. Ja tev galvā iešaujas tikai aša ideja, kādai vajadzētu būt bildei, nofotografē to ar mobilo telefonu, bet, kad būsi ticis pie fotokameras, centies atgriezties pie šāda paša mirkļa. Tāpat tu vari arī izveidot sarakstu ar lietām, kuras tu gribētu nofotografēt, un, kad pienāks attiecīgais laiks – īsteno savas idejas.

4. Fotografē ikdienišķus priekšmetus
Tad, kad pietrūkst idejas, un neko vairs nevari atrast, ko nofotografēt savā viesistabā vai pagalmā – paskaties uz lietām ar svaigu domu. Tu vari izmantot dažādus gaismas trikus, vai sagaidīt vēja plūsmu pagalmā, kas izmaina iepriekšējo priekšmetu savādākā redzējumā. Bieži vien, vienkāršs priekšmets var izveidot labāko fotogrāfiju.

5. Eksperimentē ar kameras iestatījumiem
Noteikti, kad iegādājies foto kameru, izlasi lietošanas pamācību. Jā, tā varētu būt bieza un saturēt daudz, it kā sākumā šķietami nevajadzīgas informācijas, bet tomēr – katrai foto kamerai ir daudz un dažādas funkcijas, par kurām, visticamāk, nebūsi dzirdējis. Izmēģini dažādus efektus, fotografējot vienu un to pašu objektu. Daudzas lietas ir apzīmētas ar simboliem, tāpēc atrodi pamācībā visu to nozīmi, un centies izprast lietderību. Neviens efekts nebūs veidots, lai savā ziņā nepārveidotu un neuzlabotu bildi, tāpēc, esi pārliecināts, kurā no situācijām, katrs efekts būtu vislabākais.

6. Prakse, daudz prakses
Mēģini uzņemt fotogrāfijas katru dienu. Ja tas nav iespējams, tad vismaz to laiku, ko velti fotografēšanai, dari ar iepriekšējo mācību apzināšanos. Pirms fotografē, izlasi kādu svarīgu padomu, kā uzlabot fotogrāfijas un realizē tās dzīvē. Atceries katra efekta nozīmi, un esi gatavs ātri reaģēt un nomainīt tos – lai tajā pašā laikā nezaudētu mirkli, kad var radīt labāko bildi.