Saglabā savas fotogrāfijas skaistas un nesabojātas

Gadiem ejot, atmiņa var palikt arvien vājāka un mirkļi var izzust no galvas kā nebijuši. Laicīgi to apzinoties, daudzi cilvēki fotografē visus svarīgākos dzīves momentus, lai tie paliktu mūžīgā piemiņā. Taču arī fotogrāfijām mūžs var nebūt ilgs, ja tās nesaglabās un pret tām neapiesies pienācīgi. Kādi ir labākie veidi, kā saglabāt fotogrāfijas pēc iespējas ilgāk?

1. Turi rezerves kopijas
Daudziem cilvēkiem patīk izdrukāt fotogrāfijas, taču vienmēr to darot, nevajadzētu aizmirst saglabāt arī rezerves kopijas datorā vai cietajā diskā. Mūsdienu jaunatne nebūs piedzīvojuši to laikmetu, kad vēl populāri bija negatīvi, kurus varēja attīstīt. Šādi negatīvi ir liela vērtība, jo fotogrāfijas tika uzņemtas ar “pirmo piegājienu”. Neviens neredzēja, kāda bilde galā sanāks, padarot šo procesu vēl interesantāku -redzēt, kādas bildes tiks izdrukātas. Arī pēc bilžu izgatavošanas, šie negatīvi tika uzglabāti, situācijām, ja vajadzētu vēlreiz attīstīt.

2. Zema temperatūra, zems mitrums
Lai fotogrāfija ilgāk saglabātos, tai ir nepieciešama telpa, kurā ir zems mitrums un temperatūra. Vispārīgi runājot, – jo siltāka būs telpa, vai pat tieša saules gaisma, jo krāsa ātrāk pazudīs, tās paliks mazāk košas, un praktiski izbalēs. Ja tu vēlies saglabāt savas fotogrāfijas vismaz pāris gadus uz priekšu, noglabā fotogrāfijas slēgtā kastē, lai gaisma tās nesabojā. Piemēram, varētu domāt, ka pagrabs būtu vispiemērotākā vieta, kur uzglabāt fotogrāfijas, jo tas ir tumšs, tomēr mitruma apstākļi nebūtu piemēroti, lai to darītu. Jo mazāk gaisma, zemāks mitrums un gaisa temperatūra, jo bildes labāk uzglabāsies.

3. Nelīmē bilžu stūrīšus ar skoču vai līmi
Laika gaitā ķīmiskās vielas, kas izdalās no līmes var izbojāt bildes. Neieto neko, kas varētu sabojāt fotogrāfijas virsmu. Pat nav ieteicams rakstīt ar pildspalvu, ja vēlies īpaši atzīmēt datumu un notikumu – tam vislabākais risinājums ir parastais zīmulis.

4. Veido bilžu kolāžas
Protams, kolāžas aizņem daudz vietas uz sienas vai plaukta, kā arī tajās var apvienot tikai dažas labākās fotogrāfijas. Bilžu ievietošana rāmīti sniedz iespēju visiem atcerēties kādu īpašu momentu, ikreiz, kad iet garām. Atceries arī pareizi izveidot bilžu rāmīti, lai tam nav nepieciešamas līmes un dažādi bilžu piestiprinājumi. Jebkura līme satur ķimikālijas, kuras laika gaitā var sabojāt tavu fotogrāfiju. Kolāžas var veidot ar vairākiem bilžu rāmjiem, vai vienā lielā rāmī daudzas bildes. Tomēr, ja liksiet vienā rāmī vairākas bildes, tad visticamāk, būs nepieciešams īpašs piestiprinājuma veids, un bez līmes neiztikt.

5. Neglabā visas fotogrāfijas vienuviet
Izvairies ilgtermiņā saglabāt fotogrāfijas aploksnēs. Kā īstermiņā šis uzglabāšanas veids varētu būt labs, piemēram, kad tu atnes bildes no izdrukas salona līdz mājām. Tomēr, ja neesi izveidojis albumu vai citu vietu, kur novietot bildes, tad aploksne nebūs labākais variants. Aploksnē bildes ir cieši viena pie otras un laika gaitā var salipt kopā vai nobružāties viena pret otru. Arī tad, ja bieži pārskatīsi savas fotogrāfijas, jāatceras tās ņemt uzmanīgi, jo netīrumi, kas nokļūst no pirkstiem uz bildēm, var laika gaitā sabojāt attēla kvalitāti. Būsim atklāti – jūs taču nemazgājat rokas katru reizi pirms skaties fotogrāfijas, vai ne? Lai gan, tas būtu pat ļoti ieteicams.

6. Foto albumi
Tātad foto albumi ir laba iespēja ilglaicīgi saglabāt fotogrāfijas. Tomēr, iegādājoties albumu, izvairies no lētākajiem eksemplāriem. Plastmasas kabatiņas, kurās liek bildes, var sabojāt fotogrāfijas. Visbiežāk tirdzniecības veikalos tiek pārdoti lētākās kvalitātes foto albumi, tāpēc, šīs lietas iegādei vislabāk ir doties uz profesionālo fotopreču veikalu.